Hakkımızda

  LA SENZA Corporation , bayan iç giyimi ve bayan giysileri perakende satışı alanında Kanada'nın en önde gelen firmaları arasında yer almaktadır. Merkezi Kanada'nın Montreal şehrinde bulunan Şirket, 1966 yılında Stephen Gross ve Irving Teitelbaum tarafından, Quebec eyaletinin Sherbrooke şehrinde, Suzy Shier adlı mağazanın açılması ile faaliyetlerine başladı. Bugün ise şirket, LA SENZA Lingerie , LA SENZA International ve lasenza.com adlarını taşıyan üç ayrı firmadan oluşmaktadır.

  LA SENZA Lingerie, Kanada'nın değişik şehirlerinde bulunan alışveriş merkezlerinde yer alan 300’den fazla mağazası ile faaliyetlerini sürdürmektedir ve LA SENZA ve Silk & Satin markası altında, günün modasına uygun bayan iç çamaşırları, gecelik ve pijamalar ve bu tür hediyelik giyim eşyaları sunmaktadır. Şirket, ABD piyasalarında adını duyurmak amacıyla kurmuş olduğu LA SENZA Lingerie LP adlı firma aracılığı ile, ABD'nin Kuzey Doğu bölgesinde 5 mağaza açmış bulunmaktadır.

  LA SENZA International, dünya çapında 30 ülkedeki 300’den fazla LA SENZA International ve 36 La SENZA Girl mağazaları aracılığı ile faaliyetlerini sürdüren uluslararası lisanslı ortaklarına, destek ve hizmet sunmaktadır. Şirketin, 31 Ocak tarihi itibarıyla sona eren mali yıl içinde elde ettiği satış karı, 281,8 milyon dolara ulaşmıştır; bu rakam geçtiğimiz yıl 245 milyon dolar civarında idi.

  Trendex North America verilerine göre Kanada'da bayan iç giyim alanında La Senza'nın pazar payı, 2003 yılında %10.9 iken, 2004 yılında bu oran % 11.7'ye yükselmiştir. Şirketin 35 yaş altı tüketiciler arasında sahip olduğu pazar payı ise, %24.7 olarak gerçekleşmiştir.

  Şirketin Suzy Shier birimi, 2002 mali yılı içinde bayan giyim alanında 180 mağaza ile faaliyet gösterdi. Şirket, 25 Temmuz 2003'te Suzy Shirer mağazalarının tamamının satışını gerçekleştirdi. Şirket ayrıca, anne.x stores mağazalarının satışını da 16 Şubat 2004 tarihinde tamamladı.

  La Senza, her bütçeye uygun fiyatlarda şık ve kaliteli bayan iç giyimi konusunda tüketiciler arasında en büyük ilgiyi gören marka olma özelliğini taşıyor.

  La Senza, misyonunu yüksek kaliteli bayan iç giyim ürünlerini, dünya çapında bir marka olarak, tüm dünya üzerindeki tüketicilerin beğenisine sunmak olarak tanımlıyor. Ürünlerinde kaliteyi, uygunluğu ve değeri birleştiren LA SENZA, aynı zamanda müşterilerine benzersiz bir hizmet anlayışı da sunuyor. LA SENZA, iki ayrı alanda müşteri gereksinimlerini karşılamayı amaçlıyor: Öncelikle, LA SENZA'nın, tüm müşteri gruplarına hitap eden kişiye özel bayan iç giyimi alanında bir numaralı marka olmasını sağlamak; ikinci olarak da, hediyelik eşya seçiminde alıcılara birbirinden cazip ürünleriyle sonsuz seçenekler sunabilmek.

  İlk LA SENZA mağazasının 1990 yılında açılışından bugüne kadar LA SENZA, vizyonunu kendi alanında kusursuzluğa ulaşabilme üzerinde odakladı. LA SENZA markası bugün piyasada, üstün kalite, makul fiyatlar ve şıklığın simgesi olarak algılanıyor. Elde ettiği bu başarının kazandırdığı gururla LA SENZA, tüm çabalarını en yüksek düzeyde müşteri memnuniyetinin elde edilmesi ve en yüksek kalitede ürünlerin müşterilerinin beğenisine sunma üzerinde yoğunlaştırdı.

  LA SENZA, sutyen ve külottan gecelik ve pijamalara, gece kıyafetlerinden vücut bakım ürünlerine ve aksesuarlara kadar uzanan geniş bir yelpaze içinde yer alan birbirinden güzel ürünlerini cazip ve samimi bir ortamda sunarak, bayanlara doyumsuz bir alışveriş zevki sunuyor.

  La Senza Türkiye, bir Park Bravo Group kuruluşudur.